Mehdi Eker uyardı: Bu tuzağa düşmeyin!

ccbudak 08 Ocak 2016 0
Mehdi Eker uyardı: Bu tuzağa düşmeyin!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, “HDP, hendek kazanları ‘mahallenin çocukları’ olarak anlatıyor. Bu gerçek dışıdır” dedi.

Mehdi Eker, Güneydoğu’daki terör olaylarını değerlendirerek HDP’ye yüklendi: HDP yöneticileri ve milletvekilleri bölgedeki gelişmeleri, “PKK’nın planlı bir eylemi değil, oradaki mahalledeki çocukların yaptığı bir karşı itiraz ve devletin bunlara müdahalesi” şeklinde anlatıyor. Bu, tamamen gerçek dışıdır ve toplumun zekasıyla alay etmektir. Burada, tabiri caizse PKK’nın deneyimli kadrolarının ve teröristlerinin şehirlerde YDG-H’li unsurlarla birlikte başlattıkları yeni bir tür şiddet, terör eylemi söz konusudur.

DESTEK AZALIYOR

Eker şöyle devam etti: Kürt kardeşlerimiz PKK’nın zulmünden kaçıyor. Devlete, Türkiye’nin diğer bölgelerinde yaşayan Kürt olsun, Türk olsun kardeşlerine sığınıyor. PKK’nın yaptığı bütün zorlamalara ve çabalara rağmen sözde ‘özyönetim’ eylemlerinde şimdiye kadar toplayabildikleri en büyük destek 2 bin kişiyi geçmedi. Bu onların örgütlü tabanlarının ve HDP’ye oy vermiş insanların da bundan rahatsız olduğunu gösteriyor. Bunlar halkın vicdanında mahkum edilmiş durumdalar.

Bu haber Hakkında Yorum yapın »